Pasowanie na PIERWSZAKA

26 października 2018 roku nasza szkolna społeczność powiększyła się  o uczniów klasy I, którzy tego dnia zostali oficjalnie pasowani przez p. dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego na uczniów naszej szkoły. Było pasowanie, ślubowanie, piękna część artystyczna, poczęstunek, no i oczywiście dużo prezentów. Co chyba najbardziej bohaterów dnia ucieszyło.

Dla uczniów klasy I to była wielka chwila, pełna przeżyć i radości. Zanim złożyli ślubowanie zaprezentowali swoim rodzicom, starszym kolegom i nauczycielom program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem wychowawczyni Agnieszki Kowalskiej. Okazało się, że są bystrymi obserwatorami szkolnego życia i już świetnie sobie w szkole radzą. Tak że ślubowanie to tylko formalność. Jednogłośnie stwierdzili, że szkoła jest wspaniała i dobrze się w niej czują. Wiedzą, jak się w szkole należy zachowywać i kiedy używać magicznych słów – proszę, dziękuję, przepraszam. Przez te dwa miesiące rozszerzył się znacznie zasób ich wiadomości. Po założeniu biretów przyszedł czas na uroczyste ślubowanie. A po nim pasowanie na ucznia klasy I. Dokonał tego p. dyrektor i serdecznie nowo przyjętym uczniom pogratulował. P. Agnieszka wręczyła dyplomy, a rodzice upominki – pamiątkowe kubki, medale i atlasy. O swoich młodszych kolegach nie zapomniała klasa III, która złożyła życzenia i podarowała własnoręcznie wykonane bransoletki dla dziewczynek i breloczki dla chłopców. Odblaski, zeszyty i ołówki wręczył uczniom p. dyrektor. A potem słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Co za dzień. Trudno będzie o nim zapomnieć!