Warsztaty z EDUKIDO

28 września 2018 roku uczniowie klas 0 – III uczestniczyli w warsztatach opartych na klockach LEGO. Podczas nich poznali zagadnienia związane z: fizyką, historią, techniką  i geografią. A wszystko przy pomocy klocków LEGO!

Oddział przedszkolny uczestniczył w zajęciach na temat: „Potęga wiatru. Odnawialne źródła energii”.

W czasie trwania warsztatu uczniowie poznali zagadnienia: odnawialne źródła energii, produkcja energii, prędkość, masa, powierzchnia, zależności między masą pojazdu, powierzchnią żagli a prędkością wiatru, zależności między prędkością wiatru a ilością wyprodukowanej energii, analiza problemu i wyciąganie logicznych wniosków.

Natomiast klasa I i III brała udział w warsztatach na temat grawitacji.

Podczas tych zajęć uczniowie poznali poprzez zabawę m.in. następujące zagadnienia: grawitacja, prędkość, stabilność, równowaga, ciężar, wytrzymałość. Dzieci dowiedziały się jaki wpływ na długość skoku motocykla ma jego prędkość i ciężar, oraz że proces spadania jest zależny od „natury” przedmiotu.

Uczniowie z klasy II mieli możliwość zbudowania zamku. W czasie trwania warsztatu dzieci rozwijały umiejętności konstrukcyjne i sensoryczno-motoryczne. Uczniowie poznali zagadnienia: plan budowy, projekt, struktura zamku, symetria, estetyka, system społeczny w średniowieczu. Dzieci świetnie się  bawiły, tworząc realistyczną makietę średniowiecznego zamku. Wspólna zabawa pozwoliła im poznać wiele ciekawych zagadnień ze świata nauki.