Uczniowie i nauczyciele na I Mazowieckim Zjeździe Szkół w Warszawie

12 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III gimnazjum z pocztem sztandarowym szkoły podstawowej, p. dyr. Krzysztofem Ochmańskim, nauczycielami: Celiną Kulesza, Adrianą Rozenek i Teresą Przygoda reprezentowali naszą szkołę na I Mazowieckim Zjeździe Szkół im. Papieża Jana Pawła II w Warszawie. Uczestników zjazdu gościł Instytut Papieża Jana Pawła II i Świątynia Opatrzności Bożej. Była wspólna Msza święta celebrowana przez Arcybiskupa Kazimierza Nycza. Uczniowie zwiedzili świątynię, obejrzeli część artystyczną i wysłuchali ciekawych prelekcji zaproszonych gości.

Głównym celem zjazdu było nawiązanie realnej współpracy szkół na rzecz Wielkiego Patrona. Zjazd zgromadził ponad 600. osób i kilkadziesiąt sztandarów z rejonu Mazowsza. To właśnie szkoły są „żywymi pomnikami” Świętego Papieża, bo one były najmilsze Jego sercu. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zwiedzić Świątynię Opatrzności Bożej, zobaczyć Panteon Wielkich Polaków, obejrzeć wystawy okolicznościowe o Janie Pawle II i zapoznać się z publikacjami i materiałami edukacyjnymi. Dyrektorzy szkół wzięli udział w specjalnym spotkaniu, podczas którego rozmawiali o dotychczasowych działaniach i planach pracy nad dziedzictwem Jana Pawła II. Współpraca została nawiązana, a wszyscy czuli się jak jedna wielka rodzina.