Nasi uczniowie w "Pytaniu na śniadanie"

Klasa V, VI i VII wzięła udział w nagraniu programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie”. Program emitowany był 9 grudnia 2017 r. i był częściowo nagrywany na lodowisku na Stadionie Narodowym w Warszawie . Lodowisko, to jeden z punktów programu wycieczki do Warszawy, którą zorganizowały wychowawczynie klas – panie: T. Przygoda, A. Skawska i A. Suchta   z okazji Mikołajek. Było też kino, muzeum i wizyta u króla Stasia.

To był dzień pełen atrakcji i niespodzianek. Największa to udział w nagraniu programu „Pytanie na śniadanie”. Podczas pobytu na lodowisku na Stadionie Narodowym w Warszawie nasi uczniowie zostali zaproszeni przez ekipę telewizyjną do udziału w programie, oczywiście na żywo. Uczniowie mieli okazję popisać się swoimi umiejętnościami łyżwiarskimi przed telewizyjną publicznością, porozmawiać z dziennikarzami, poobserwować na lodzie poczynania gwiazd sportu i ekranu telewizyjnego , m.in. Alana Andersza, Dominiki Gwit, Leszka Stanka, Tomka Tylickiego.

Po tych wrażeniach dzieci odwiedziły kameralne Muzeum Azji i Pacyfiku, jedyne w Polsce –  które posiada wyłącznie zbiory poświęcone kulturom krajów Azji, Oceanii oraz Australii. Zobaczyły wystawę „ Turkmeni -  Sztuka codziennościTo pierwsza ekspozycja w Polsce poświęcona dziedzictwu kulturowemu Turkmenów, zamieszkujących rozległe tereny Azji Centralnej – przede wszystkim Turkmenistanu, ale także Iranu i Afganistanu. Najbardziej spodobała się uczniom strefa dźwięków, w której nie tyko mogli zobaczyć, ale też na niektórych pograć lub posłuchać, 120 instrumentów muzycznych pochodzących z różnych obszarów kulturowych i krajów Dalekiego Wschodu.

Podczas wizyty u króla Jana III Sobieskiego w pałacu w Wilanowie  dzieci z przewodnikiem udały  się na spacer po królewskich apartamentach. W dawnej rezydencji władcy obejrzały  jego portrety, przedmioty oraz malowidła sławiące jego męstwo. Zobaczyły, jak się ubiera, i jak spędzał wolny czas. Same miały okazję założyć i paradować w stroju szlacheckim. Na zakończenie Kino  Cinema City na Sadybie i film Coco.  Z bagażem pełnym wrażeń i nowym zasobem wiadomości powróciły do Leszczydołu – Nowin.