Byliśmy na gminnych obchodach Dnia Niepodległości

11 listopada 2017 r. uczniowie, nauczyciele i p. dyrektor Krzysztof Ochmański wzięli udział w gminnych obchodach Dnia Niepodległości  w Wyszkowie,  podczas którego świętowano 99. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności.  Uczestniczyli we Mszy świętej, w uroczystościach przed pomnikiem Gloria Victis, gdzie uczczono pamięć tych, którzy  oddali życie w walce o wolną Polskę i w Biegu Niepodległości w Parku Miejskim.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele św. Wojciecha, a po niej wszyscy w odświętnym pochodzie z orkiestrą i z pocztami sztandarowymi  przeszli pod pomnik Gloria Victis. Tam odśpiewano hymn a  delegacje złożyły kwiaty. Burmistrz zaprosił wszystkich do wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

210 uczestników startowało w szóstym już Wyszkowskim Biegu Niepodległości. Tegoroczna edycja wiodła alejkami parku im. K. F. Wazy. Wśród biegaczy nasi uczniowie ze szkoły podstawowej, gimnazjum i mieszkańcy Leszczydołu – Nowin.

W kategorii do lat 13. uczestnicy mieli do pokonania 1000. m. Naszą szkołę reprezentowało dwóch śmiałków z klasy V – Tobiasz Szymański i Karol Leszczyński.

Na dystansie 2000. metrów, przeznaczonym dla uczniów klas VII szkół podstawowych oraz II i III klas gimnazjów,  stanęli Bartek Durka, Klaudiusz Olender, Kacper Leszczyński, Krzysztof Kamiński i  Jakub Dawidczyk, którzy odpowiedzieli na apel p. Teresy Przygody i uczcili w ten sposób rocznicę odzyskania niepodległości. Wszyscy dobiegli do mety zajmując dobre miejsca.  Miłą niespodzianką  był  udział w biegu absolwentów i dorosłych mieszkańców Leszczydołu – Nowin. I tak Bartek Baliński zajął III miejsce w swojej kategorii, a jego mama Renata też stanęła na podium. Brawa dla śmiałków, których nie przeraziła pogoda i poświęcili swój wolny dzień.

W obchodach Narodowego Święta Niepodległości naszą szkołę reprezentował p. dyrektor Krzysztof Ochmański, poczet sztandarowy szkoły podstawowej z opiekunem p. Adrianą Rozenek, nauczyciel historii p. Teresa Przygoda i wymieniona grupa biegaczy.