Śniadanie Daje Moc!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Już po raz kolejny 8 XI 2017 r. uczniowie  klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w  Leszczydole – Nowinach  wzięli udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie Daje Moc”. Spotkanie wraz dziećmi i rodzicami przygotowały panie: Agnieszka Kowalska, Patrycja Kuczyńska, Jolanta Piątkowska, Jolanta Karaśkiewicz i Elżbieta Szymańska. Obecny był też p. dyrektor Krzysztof Ochmański. Podczas wspólnego spotkania dzieci uzyskały cenne informacje na temat 12. zasad zdrowego odżywiania. I według tych zasad to wyjątkowe śniadanie przygotowały. Były też wspólne zabawy i konkursy.

Panie zorganizowały dla uczniów 2. konkursy. Dla klas 0 – III plastyczny „ Zdrowy talerz”, a dla II – III konkurs na hasło promujące zdrowe żywienie.

W konkursie plastycznym nagrody zdobyli: Miłosz Łach, Alicja Oleksiak i Marta Kaczmarczyk.

W konkursie na hasło zwyciężyli: Oliwier Szymański, Sandra Jeż i Igor Słowicki. Nagrody laureatom wręczył p. dyrektor Krzysztof Ochmański.

Już od siedmiu lat, 8 listopada obchodzimy Dzień -  „Śniadanie Daje Moc” wspólnie ze szkołami z całej Polski. To Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.  Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Dlatego właśnie i Polacy wybrali tę datę.