Świetny występ ZPiT „Wyszków”

Występ naszego  zespołu uświetnił 21 października 2017 r. 25. lecie Zespołu Śpiewaczego Wyszkowiacy. Występ naszych uczniów i absolwentów był ważnym elementem tego jubileuszu. Uczniowie tańczyli, a nasi absolwenci zagrali główne role w Weselu Kurpiowskim przygotowanym przez Zespół nr 3 w Wyszkowie.

Zespół Śpiewaczy „Wyszkowiacy” działający przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej obchodził w WOK Hutnik 25.lecie istnienia. Instruktorem muzycznym tego zespołu jest nowinianin, pracownik szkoły p. Czesław Kwiatkowski. Nasz zespół został zaproszony jako jedna z gwiazd tego jubileuszu. Tym razem grupa młodsza i starsza zatańczyła dla widzów  oberka i krakowiaka, które przygotowała pod kierunkiem choreografa B. Wójcika. Występ miał miejsce miedzy kolejnymi punktami programu. Pieczę nad uczniami sprawowały panie: Iwona Ochmańska i Anna Suchta. Nasi absolwenci wcielili się w główne role w „Weselu Kurpiowskim,”oczywiście ubrani w ludowe tradycyjne stroje. Pannę młodą zagrała Sylwia Grzegorczyk, a pana młodego Przemek Zięba. W roli druhen wystąpiły: Karolina Soliwoda, Karolina Kowalska i Roksana Jeż. Członkowie zespołu przyłączyli się też do gratulacji i wręczyli kwiaty jubilatom. Nasz zespół staje się ważnym elementem mapy kulturalnej społeczności lokalnej.