Spotkanie z Policjantem-„Bezpieczna droga do szkoły”

16 października 2019r. gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie – st. sierż. Wioletę Szymanik. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I - V oraz oddziału przedszkolnego.

Pani Policjantka mówiła o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, podróżować samochodem. Zachęcała do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe.  Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważą pożar czy wypadek oraz przypomnieli sobie numery alarmowe. Policjantka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci podczas kontaktu z obcymi i omówiła sposoby unikania ich.

Uczniowie  aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali dużo pytań, dzielili się doświadczeniami. Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród dzieci.

Spotkanie zorganizowała pedagog Iwona Ochmańska