Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Listopad to miesiąc , w którym obchodzimy Dzień Tolerancji, Międzynarodowy  Dzień Praw Dziecka, i Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień .Nasza szkoła kolejny raz obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji.

Jak co roku na korytarzu szkolnym pojawiło się Drzewo Życzliwości, gdzie na przygotowanych wcześniej kolorowych listkach uczniowie mogli  przekazać życzliwe, miłe słowa swoim koleżankom i kolegom. Chętnych nie brakowało. Można było teżwysłuchać piosenek  o tolerancji, życzliwości, dobrym zachowaniu na co dzień.

Uczennica klasy VIII Dagmara Piechota przypomniała wszystkim uczniom przez radiowęzeł szkolny jak ważne jest to święto - „Radosny uśmiech, ciepłe słowo, krótkie pozdrowienie- wystarczy przecież tak niewiele, by wokół wszystkim żyło się lepiej, radośniej”.

Wszyscy ludzie potrzebują szacunku, ciepła, miłych słów od innych. Na co dzień zapominamy o takich gestach i zwykłym uśmiechu. Gdy obdarowujemy  innych życzliwością nam także robi się przyjemniej. Pokażmy, że jednak warto być miłym.

Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta, bo tylko od nas zależy czy będziemy obdarzać się ciepłym i miłym słowem.

Życzliwość to ciepłe słowo, uśmiech, przytrzymanie komuś drzwi. To podzielenie się kanapką z kimś, kto jest głodny i pomoc w potrzebie.
Warto pamiętać, że to właśnie proste, miłe gesty są najważniejsze.

W organizację Dnia Życzliwości i Pozdrowień zaangażowali się uczniowie klasy VII i VIII oraz pedagog Iwona Ochmańska.