Sukces Gabriela Marca w turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”

6 lutego 2020 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wyszkowie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Jego celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych i zasad postępowania na wypadek pożaru.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Gabriel Marzec, Kajetan Sarnacki, Kacper Lipski w kategorii I (klasy I- VI) oraz Tobiasz Szymański i Karol Leszczyński w kategorii II (klasy VII-VIII). Uczniów do konkursu  przygotowała p. Iwona Ochmańska.
Turniej podzielony był na dwie części. W pierwszej uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z dwudziestu pytań. Trzy najlepsze osoby kwalifikowały się do części ustnej, w której uczniowie losowali zestaw pytań dotyczących m.in. ochrony ludności, ratownictwa, ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji Ochotniczej Straży Pożarnej. Gabriel zarówno w pierwszym jak i drugim etapie świetnie sobie poradził. Zajął I miejsce i zakwalifikował się do etapu powiatowego , który odbędzie się 13 marca również w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.
Etap gminny poprzedziły eliminacje szkolne, w którym wzięło udział 14 uczniów z klas IV-VIII.

Gabrielowi gratulujemy zwycięstwa i życzymy sukcesu w konkursie na szczeblu powiatowym !