Ojcze Święty – kochamy Cię i pamiętamy!

Jan Paweł II Patron szkoły od 21 lat jest niezwykle ważny w naszej  pracy wychowawczej. Cała społeczność szkolna jest dumna ze swego Patrona. Postać wybitnego Polaka stała się bliska naszym sercom.

Niezwykle uroczyście obchodzimy rocznice związane z Patronem, organizujemy szkolne konkursy, bierzemy udział w konkursach ogólnopolskich i aktywnie działamy w Rodzinie Szkół im. Jana Pawła II. 23 maja 2019 roku odbyła się uroczysta akademia i  został zorganizowany przez p. Celinę Kuleszę konkurs plastyczny Przed pomnikiem Patrona p. dyrektor Krzysztof Ochmański z przedst. samorządu uczniowskiego złożył kwiaty i zapalił znicz.

Akademię przygotowały panie: Celina Kulesza i Elżbieta Choromańska.Poprowadziły ją: Agata Idzkiewicz z klasy VIII i Agata Jasińska z klasy III gimnazjum. Ksiądz Sławomir Idźkowski zapoznał wszystkich z inicjatywą „Dar na stulecie” , która ma za zadanie uczcić stulecie urodzin Jana Pawła II. Celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków.  A nasza szkoła aktywnie się w tę akcję włączy. Pan dyr. Krzysztof Ochmański przypomniał postać Jana Pawła II i wspomniał osoby, które miały szczęście uczestniczyć w spotkaniach ze swoim Patronem. W montażu słowno – muzycznym  uczniowie recytowali wiersze Karola Wojtyły i o Janie Pawle II i przedstawili rys biograficzny Papieża. Ulubione pieśni zaśpiewał chór, którym opiekuje się p. Elżbieta Choromańska. Usłyszeliśmy „Do Wadowic wróć”, „Moje miasto Wadowice”, „Abba Ojcze”i oczywiście „Barkę”. Na gitarach zagrali : Zuzanna Gąsiewska, Karolina Zięba oraz Amir i Tytus Zającowie. Występom towarzyszyła prezentacja multimedialna o Patronie. Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Cała nasza szkolna społeczność jest coraz bardziej przekonana, że wybór takiego Patrona był trafny i niezwykle przemyślany.