Nasi uczniowie pobiegli Tropem Wilczym

Milena Kulesza, Klaudia Balińska, Szymon Piecychna, Bartek Durka, Krzysztof Kamiński i najmłodszy – uczeń klasy III szkoły podstawowej – Tomek Włodarczyk pobiegli 3 marca 2019 roku „Tropem Wilczym” w Leszczydole-Nowinach.

Bieg odbył się po raz trzeci na terenie Nadleśnictwa Wyszków. Do pokonania mieli 1963 metry. Razem z nimi ponad 200 osób z całego powiatu wyszkowskiego. Wszyscy otrzymali koszulki, numery startowe i pamiątkowe medale.

Rok 1963, był rokiem w którym zginął ostatni z Żołnierzy Wyklętych - Józef Franczak pseudonim „Lalek”. Bo właśnie Żołnierzom  Wyklętym, którzy po II wojnie światowej walczyli o wolną demokratyczną Polskę ten bieg jest poświęcony. Podczas tego biegu nie liczył się czas i miejsce, a pamięć o bohaterach z tamtych czasów. Nasi uczniowie startują w nim już po raz kolejny, także absolwenci, a nawet całe rodziny. W tym roku pobiegł m. in. Dawid Stosio i Klaudiusz Olender oraz rodzina Balińskich i Włodarczyków. To taka żywa lekcja historii.