Konkurs językowy rozstrzygnięty!

Dnia 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nauczycielki języków obcych w naszej szkole (Anna Mróz, Dorota Świerczewska i Anna Skawska) przygotowały dla uczniów dwa konkursy: plastyczny dla klas 4-6 i realioznawczy dla starszych uczniów (klasy 7 i 8 oraz III gimnazjalna).

Młodsi uczniowie otrzymali za zadanie przygotowanie plakatu z wybranymi przez siebie zwrotami używanymi w danym państwie wraz z ich tłumaczeniami. Starsi uczniowie zaś mogli tego dnia, zamiast leniuchować na szkolnym korytarzu, zmierzyć się z pytaniami realioznawczymi ukrytymi w postaci kodów QR z zakresu kulturoznawstwa krajów niemiecko- i anglojęzycznych. Do rozkodowania pytań potrzebna im była jedynie odpowiednia aplikacja w telefonie, dostęp do szybkiego i bezproblemowo w tym dniu działającego internetu (za który bardzo dziękujemy Dyrekcji) w celu poszukania odpowiedzi oraz odrobina chęci, aby spędzić przerwy tego dnia nieco inaczej. A pytania wcale do najprostszych nie należały, bo nie dla wszystkich jest oczywista odpowiedź na pytanie: Co Wilhelm Tell zestrzelił z głowy swojego syna w znanej legendzie związanej z powstaniem Szwajcarii? Na koniec dnia uczniowie, którzy z dużym zaangażowaniem na każdej przerwie szukali odpowiedzi na pytania z kodów QR, złożyli swoje karty odpowiedzi u nauczycieli języków obcych.

Autorzy prac w konkursie plastycznym, którzy według nauczycieli języków obcych (po konsultacji z nauczycielem plastyki), wykonali najciekawsze plakaty oraz uczestnicy konkursu realioznawczego z najwyższą liczbą prawidłowych odpowiedzi zostali nagrodzeni na uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Patrona. Drobnych upominków nie zabrakło także dla pozostałych uczniów, którzy wzięli udział w obu konkursach.

Dziękujemy serdecznie za ufundowanie nagród Radzie Rodziców naszej szkoły oraz wydawnictwu Pearson oraz księgarni Polanglo.

Oto lista osób nagrodzonych:

Konkurs plastyczny:

I miejsce – Piotr Flur kl V

II miejsce – Nikola Żuchowska kl V

III miejsce – Julia Słowicka kl V

Konkurs realioznawczy:

I miejsce – Alicja Wójcik kl VIII

II miejsce – Agata Idzkiewicz kl VIII, Martyna Tarnarzewska kl III, Kornelia Żmijewska kl III

III miejsce – Wiktor Mikołajczyk kl III

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach językowych (już w przygotowaniu)!