Na gminnych obchodach setnej rocznicy niepodległości

Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej z opiekunem p. Anetą Godleś, p. dyrektor Krzysztof Ochmański i nauczyciel historii p. Teresa Przygoda reprezentowali naszą szkołę na wyszkowskich obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Uroczyste obchody tej niezwykłej rocznicy miały miejsce 11. listopada 2018 roku w Wyszkowie. Organizatorem była Gmina Wyszków. Rozpoczął je o godzinie 12.00 hymn państwowy, który wspólnie odśpiewali uczestnicy Mszy św. w sanktuarium św. Idziego. Piękne patriotyczne kazanie wygłosił ks. dziekan Zdzisław Golan, a o oprawę muzyczną zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP. Po mszy poczty sztandarowe, władze gminy i mieszkańcy prowadzeni przez orkiestrę przeszli w uroczystym pochodzie na ulicę Strażacką, gdzie na nadbużańskiej skarpie stanął 18. metrowy Maszt Niepodległości, na który uroczyście wciągnięto biało – czerwoną flagę. Maszt to element tratwy, którą wyszkowianie popłynęli na Westerplatte na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wspólnie odśpiewano hymn, a przed tablicą poświęconą ludziom morza delegacje złożyły kwiaty. Rozdano 100 sadzonek drzew na 100 – lecie polskiej niepodległości. W ten sposób głębokim ukłonem uczciliśmy naszą ojczystą historię i jej bohaterów.