XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę

11 października 2018 roku uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. W tym roku odbyła się  ona pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. Przed obraz Matki Boskiej Częstochowskiej zawieźliśmy swoje prośby i podziękowania. 300. szkół z całej Polski(około 14 tys. uczniów i nauczycieli) uczestniczyło  we Mszy św. , którą odprawił ks. abp. Mieczysław Mokrzycki i Duszpasterz naszej Rodziny ks. bp. Henryk Tomasik.

Z naszej szkoły wyjechała kilkudziesięcioosobowa grupa na czele z p. dyrektorem Krzysztofem Ochmańskim i opiekunami p. Teresą Przygodą, p. Celiną Kulesza i p. Iwoną Ochmańską oraz przedstawicielem Rady Rodziców - p. Iloną Aksamitowską. Uczniowie z klasy III gimnazjum reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym, a pieczę nad nimi sprawowała p. Aneta Godleś.

Rok 2018 to rok szczególny – 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża.  Z tej okazji każda szkoła miała za  zadanie przygotować na karteczkach pozdrowienia z Jasnej Góry. Setki balonów z przyczepionymi karteczkami wzniosło się w górę i  poszybowało, niosąc też życzenia ze szkoły w Leszczydole – Nowinach. Każdy otrzymał pamiątkowy różaniec, obrazek  i znaczek. Zmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia, wysłuchaliśmy Aktu Zawierzenia Matce Bożej  i wysłaliśmy list do Ojca Świętego Franciszka, przygotowany przez jedną ze szkół. Oczywiście nie mogło nas zabraknąć przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Modlitwą, śpiewem i przykładnym zachowaniem oddaliśmy hołd wspólnemu Patronowi Janowi Pawłowi II. Cieszymy się, że jesteśmy cząstką takiej niezwykłej Rodziny.