Świetny koncert ZPiT „Wyszków”

26. czerwca 2018 roku ZPiT „Wyszków” dał świetny koncert w Domu Kultury „Hutnik” w Wyszkowie.  Młodzi artyści jak zawsze stanęli na wysokości zadania i zatańczyli na najwyższym poziomie. Tym występem zespół podsumował rok szkolny 2017/18 i po nim artyści będą mogli trochę odpocząć  od prób i koncertów. Występ zgromadził rodziny, przyjaciół i sympatyków zespołu. Kto koncert obejrzał wyszedł z niego  pod wielkim wrażeniem.

Program koncertu był bardzo różnorodny. Pieśni, piosenki, tańce z regionu Kurpi Białych, Zielonych  i z innych części Mazowsza oraz regionów Polski. W tym barwnym widowisku były premiery (Lublin) prapremiery i tańce już sprawdzone. Poleczka w wykonaniu grupy najmłodszej była zachwyciła wszystkich widzów. Mogliśmy wysłuchać dwóch pięknych pieśni „Nie teraz mamo” i „Zielono zasiała”w wykonaniu absolwentek szkoły – S. Grzegorczyk, R. Jeż, K. Kowalskiej i W. Grzegorczyk. Zaprezentowały się 3 grupy- najmłodsza, średnia i najstarsza, w której tańczą też absolwenci szkoły.  A wszystko to zasługa choreografa  Bartosza Wójcika, muzyka Czesława Kwiatkowskiego  i opiekuna zespołu dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego.

Cała trójka była niezwykle zadowolona z występu swoich podopiecznych. Dyrektor podziękował uczniom zaangażowanym w pracę w zespole, rodzicom, którzy wspierają dzieci w realizacji swoich pasji, nauczycielom za pomoc  i oczywiście prowadzącym zespół: Bartoszowi Wójcikowi i Czesławowi Kwiatkowskiemu  Jestem pod dużym  wrażeniem – powiedział na zakończenie p. dyrektor. Podziękował wszystkim i zaprosił na wrześniowy koncert zespołu.