Czas jak rzeka płynie - pożegnanie 3. klasy gimnazjum

Z takim hasłem żegnali swoją szkołę 20 czerwca 2018 r. uczniowie klasy III gimnazjum. Dla nich zadźwięczał ostatni dzwonek w tej szkole. Po wakacjach wyfruną z nowińskiego gniazda do wybranych przez siebie szkół średnich. Życzymy im dużo szczęścia przy wyborze nowej drogi życiowej. Uroczystość na sali gimnastycznej zgromadziła uczniów, rodziców i nauczycieli z p. dyr. Krzysztofem Ochmańskim na czele.

Pan dyrektor wszystkich serdecznie powitał, a najbardziej uroczyście tegorocznych absolwentów. Podsumował ich pracę, wręczył nagrody i życzył wszystkim spełnienia marzeń i szczęśliwego dopłynięcia do wyznaczonych celów. Szczególne podziękowania skierował w stronę bardzo zaangażowanej w życie szkoły  rady rodziców. Uczniowie złożyli ślubowanie. Sztandar Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przekazali swoim młodszym kolegom z klasy II gimnazjum. Podziękowali nauczycielom i swoim rodzicom pięknymi życzeniami i ciekawą częścią artystyczną. Prowadził ją Dawid Szymański. Uczniowie wykazali się wielką inwencją twórczą. Przełożyli słowa znanych piosenek, tak by pasowały do wszystkich szkolnych przedmiotów. Stanęli na wysokości zadania, a wychowawczyni p. Adriana Rozenek była dumna ze swoich wychowanków.

Uczniowie nagrodzeni:

• Najwyższa średnia – Weronika Grzegorczyk, Izabela Wicińska, Wioleta Jeż, Aleksandra Boroń, Klaudia Godleś, Kacper Leszczyński, Krystian Krajewski, Wiktoria Sienkiewicz, Marta Zalewska.
  • Najlepsze wyniki z  egzaminu gimnazjalnego – Aleksandra Boroń, Izabela Wicińska, Klaudia Godleś, Kacper Leszczyński, Jakub Wójcik(język angielski).
  • Krystian Krajewski (historia)
  • Klaudia Godleś  (język polski)
  • Krystian Krajewski (matematyka)
  • Krystian Krajewski, Wiktoria Sienkiewicz, Kacper Leszczyński (przyroda)
  • Najlepszy wynik z egzaminu – Krystian Krajewski.
  • Najlepsi sportowcy: Izabela Wicińska, Jakub Wójcik, Szymon Soliwoda, Kacper Leszczyński, Wioleta Jeż i Weronika Grzegorczyk.
  • Za wytrwałą pracę artystyczną w ZPiT „Wyszków”: Wioleta Jeż, Weronika Grzegorczyk.
  • Za piękny śpiew w chórze szkolnym: Wioleta Jeż, Weronika Grzegorczyk, Marta Zalewska, Klaudia Godleś, Aleksandra Boroń, Iza Wicińska, Wiktoria Sienkiewicz.