Festyn Rodzinny w Leszczydole – Nowinach

7 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Leszczydole – Nowinach  odbył się festyn rodzinny Cudownych rodziców mam. Dzieci z klas O – III wraz ze swoimi wychowawczyniami zaprosiły do szkoły swoich rodziców i przygotowały dla nich ciekawy program. Wierszem i piosenką chciały im podziękować za codzienny trud i powiedzieć, jak bardzo ich kochają. Były tańce, piosenki, wiersze oraz wspólne zabawy sportowe. Po prostu mnóstwo dobrej zabawy z mamą i tatą. Dzieci zaprosiły też p. dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego.

Część artystyczną poprowadzili: Alicja Szczesna i Amir Zając z klasy III. Jesteście dla nas najważniejsi w świecie, a jak was kochamy zaraz się dowiecie – tymi słowami powitali szczególnych gości.  Każda klasa zaprezentowała swój program. Nie zabrakło pięknych piosenek o mamie i tacie, a nawet tańca kowbojskiego. Konferansjerzy przekazali w humorystyczny sposób życzenia dla swoich najbliższych. Przy dźwiękach piosenki „Cudownych rodziców mam” dzieci podarowały mamom i tatom medale na biało – czerwonych wstążkach.

Po części artystycznej słodki poczęstunek na świeżym powietrzu, a po nim rodzinne konkurencje sportowe na boisku szkolnym. Dzieci z zapałem przystąpiły do  rywalizacji wciągając w nią rodziców.   Sportowymi bohaterami zostali:

1. Sztafeta rodzinna – Kajetan Sarnacki z rodziną
  2. Wyścigi w nalewaniu wody kubkiem do butelki – Amelia Gąsiewska z mamą
  3. Tor przeszkód – Bartek Szulkowski z mamą
  4. Bieg rodzinny (mama, tata  dziecko) – rodzina Dominika Kowalczyka
  5. Przeciąganie liny – zwyciężyli tatusiowie z klasy „0”
  6. Dwa ognie (mamy z dziećmi) – zwycięzcy klasa „0”) i klasa III
  7. Mecz piłki nożnej (synowie – ojcowie) – lepsi synowie

Festyn świetnie zorganizowany, pełen atrakcji, dostarczył zarówno  dzieciom, jak i rodzicom mnóstwo radości. Zintegrował rodziny i pozwolił miło spędzić czas. A wszystko to zasługa pań: J. Karaśkiewicz, J. Piątkowskiej, A. Kowalskiej, E. Szymańskiej, M. Nieborek i P. Kuczyńskiej