Wolontariusze zbierali pieniądze na Hospicjum Domowe

J po raz kolejny gimnazjaliści z Koła Wolontariatu zaangażowali się w pomoc dla Hospicjum Domowego Caritas działającego przy Parafii Świętego Wojciecha w Wyszkowie. Przed kościołem w Leszczydole – Nowinach, po każdej mszy, zbierali do puszek pieniądze, a każdy ofiarodawca otrzymywał kwiat żonkil – symbol nadziei, przypominający nam o ludziach cierpiących. Akcja była przeprowadzona w ramach Ogólnopolskiego Programu Pola nadziei. Kierowała nią opiekunka szkolnego koła p. Iwona Ochmańska.

Na terenie powiatu wyszkowskiego akcję zainicjował i przeprowadza od kilku lat Klub Przyjaciół Wyszkowa. W akcję pomocy zaangażowali się uczniowie: A. Idzkiewicz, A. Wójcik i Z. Gąsiewska z klasy VII, J. Ochmańska, K. Kowalska, B. Durka, K. Kamiński i M. Winkler z klasy II gimnazjum oraz K. Krajewski, K. Olender, M. Zalewska, J. Wójcik, I. Wicińska, W. Grzegorczyk, K. Leszczyński, Sz. Soliwoda i D. Stosio z klasy III gimnazjum. Dzięki bezinteresownej pomocy mieszkańców udało się zebrać 945 zł i przekazać ją chorym i potrzebującym wsparcia.