Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

Klasa III szkoły podstawowej przystąpiła 26 kwietnia 2018 roku do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Trzecioklasisty z OPERONEM. Do sprawdzianu uczniów przygotowała i przeprowadziła p. Jolanta Piątkowska. Rozpoczął się o godzinie 9.00 Składał się z dwóch części podstawowych (język polski i matematyka) i z  części dodatkowej (przyroda).

Uczniowie mieli za zadanie w ciągu 45 minut rozwiązać test z języka polskiego i w ciągu 45 minut z matematyki. Jednym z elementów sprawdzianu było obejrzenie filmu terapeutycznego.  Wysłuchali też bajkę Bratka „ O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”. Ciekawa forma sprawdzianu sprawiła, że wszyscy z niezwykłym zaangażowaniem i ciekawością go rozwiązywali. Teraz trzecioklasiści z niecierpliwością czekają na wyniki swojej pracy.