Praca plastyczna Julii Ochmańskiej w Konkursie Międzynarodowym w Szwajcarii

Julia Ochmańska uczennica klasy II naszego gimnazjum interesuje się malarstwem od dawna. Rozwija swój plastyczny talent w Kole Plastycznym Domu Kultury „Hutnik” w Wyszkowie. Chętnie bierze udział w konkursach plastycznych - zdobywając nagrody i wyróżnienia. Tym razem jej praca znalazła się aż w Szwajcarii! I właśnie tam będzie rywalizować o nagrodę międzynarodową. Trzymamy kciuki!

Międzynarodowa Federacja Lotnicza ogłosiła Konkurs Młodych Artystów FAI 2018 na temat "Latanie w przyszłości". Przystąpili do niego uczniowie Koła Plastycznego z Hutnika. Wśród nich Julka.
Po przeprowadzeniu wewnętrznych eliminacji jurorzy wytypowali 6 prac w 3 kategoriach do Warszawskiego Finału Regionalnego, z czego do Finału Ogólnopolskiego zostały zakwalifikowane 3 prace. Jedna z nich to praca Julii Ochmańskiej. Organizatorem Finału Ogólnopolskiego z upoważnienia Aeroklubu Polskiego jest Bemowskie Centrum Kultury w Warszawie.
W finale Ogólnopolskim Konkursu III miejsce zajęła w kategorii Juniorów praca Julii. Prace zwycięzców polskiej edycji konkursu zostały wysłane przez Aeroklub Polski do siedziby FAI w Lozannie (Szwajcaria) i wezmą udział w Konkursie Międzynarodowym.