Jak przedszkolaki wiosnę powitały

Oddział przedszkolny postanowił bardzo uroczyście powitać wiosnę. 21 marca dzieci przygotowały kolorowy plakat z panią wiosną i odgadywały zagadki z wiosną związane. Wysłuchały opowiadania o topieniu Marzanny, która niespodziewanie pojawiła się w sali przedszkolaków. 23 marca odwiedziły Muzeum Gwizdka w Gwizdałach.

Wyjazd do Gwizdał był kontynuacją obchodów Dnia Wiosny. W szkole w Gwizdałach przedszkolaki obejrzały jedyny w swoim rodzaju zbiór kilkuset gwizdków z różnych stron świata.   To takie jedyne muzeum w Polsce. Z zaciekawieniem przyglądały się pracy miejscowego artysty, który z gliny tworzy prawdziwe cuda – gwizdki różnych kształtów. Same też miały możliwość popracować i z gliny ulepić dowolną figurkę. Frajdy przy tym było niemało. Tym bardziej, że każde dziecko wróciło do domu z gwizdkiem w kształcie konika. Takie atrakcje przygotowały panie: Agnieszka Kowalska i Magdalena Nieborek. W wyjeździe wsparło je dwoje rodziców.