Zespół Pieśni i Tańca Wyszków na warsztatach

ZPiT Wyszków wypoczywał i szlifował formę

ZPiT Wyszków działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole- Nowinach spędził ferie zimowe niezwykle pracowicie. W dniach od 22 do 28 stycznia 2018 r. kilkudziesięciu członków zespołu pod opieką choreografa Bartosza Wójcika i nauczycieli Iwony Ochmańskiej i Elżbiety Szymańskiej wyjechało do Ośrodka Rehabilitacyjno – Sportowego w  Sypniewie. Tam młodzi artyści szlifowali swoje umiejętności taneczno – wokalne, a w wolnym czasie wypoczywali. Wyjazd zorganizował opiekun zespołu Bartosz Wójcik i dyrektor szkoły Krzysztof Ochmański.

Głównym celem wyjazdu był udział w warsztatach taneczno – wokalnych. Dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum, a nawet absolwenci, ciężko pracowały, aby podnieść swoje umiejętności artystyczne.  Miały okazję pracować pod kierunkiem znanych instruktorów. Uczestniczyły w różnych formach zajęć. Taniec klasyczny – balet prowadziła Ewelina Kubot – Łącka z Teatru Kieleckiego. Taniec i śpiew ludowy dzieci  ćwiczyły  z Bartoszem Wójcikiem, Agnieszką Jakubiak i Jackiem Wójcikiem – kierownikiem ZPiT „Kurpie”.  Julia Adamczyk z grupy Volt Agustina Egurolli prowadziła zajęcia z tańca nowoczesnego. Hip - hop odbywał się pod kierunkiem Bartka Łąckiego z Teatru Kieleckiego  i Tomasza Prządka – uczestnika programu YOU CAN DANCE.

Ale nie tylko warsztaty zajmowały im czas. W wolnych chwilach spacerowały po pięknej okolicy, grały w kręgle i tenis stołowy oraz bawiły się na dyskotekach. Młodzi artyści mieli okazję zintegrować się z grupą tańca towarzyskiego Deem z Ostrołęki i  tancerzami z Falenicy. Dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu. Nie narzekały na ciężką pracę, bo już doskonale wiedzą, że bez niej nie uda się osiągnąć  sukcesu i zadowolić swoich fanów. A przed nimi kolejne występy.