Karnawałowe spotkanie w Dalekim Tartak

8 stycznia 2018 r. klasa VI ze swoją wychowawczynią Teresą Przygodą pojechała do Dalekiego Tartak. Odwiedziła tam gościnny dom babci Tytusa – jednego z uczniów. To było niezwykłe spotkanie międzypokoleniowe z pączkiem w roli głównej. Nie zabrakło rozmów w przemiłej atmosferze, zabaw, zdjęć i największej frajdy dla dzieci - wspólnego pieczenia pączków.

Uczniowie zostali zaproszeni przez babcię Wandę na karnawałowe pączki przygotowane według rodzinnej receptury. Uczniowie uznali, że są one  nie dobre, tylko pyszne. Babcia przygotowała też wiele innych przysmaków. Degustacje okraszała ciekawymi informacjami z dawnych i współczesnych czasów, m.in. na temat tartacznego osiedla w Dalekim Tartak. Dzieci chętnie słuchały, pomagały przy pieczeniu pączków, a przy tym świetnie się bawiły. Niechętnie opuszczały te gościnne progi. Na szczęście zostały zaproszone na następne spotkanie, tym razem w stylu francuskim. Długo będą to spotkanie wspominać!