Wigilia PaTPORTÓW w Wyszkowie

15 grudnia 2017 r. społeczność PaT spotkała się na uroczystej wigilii. Uczestniczyło w niej kilkudziesięciu uczniów ze szkół powiatu wyszkowskiego,  w tym 30. osobowa grupa naszych gimnazjalistów i uczniów klasy VII z kpt. PaTPORTU Zuzanną Damętką.  Nasz ZPiT „Wyszków” śpiewał kolędy. W spotkaniu uczestniczył p. dyr. Krzysztof Ochmański, opiekunka PaTPORTU p. Iwona Ochmańska, p. Czesław Kwiatkowski i p. Arek Wilczyński.

Obecnością spotkanie zaszczycił burmistrz Wyszkowa p. Grzegorz Nowosielski, który złożył wszystkim życzenia świąteczne. Wśród gości wieczoru byli p. Sławomir Cieślak - naczelnik wydziału edukacji, st. sierż. Damian Wroczyński i sierż. Marta Gierlicka z KPP Wyszków wraz z komendantem Michałem Toporkiewiczem. Wieczór uatrakcyjnił występ Wyszkowskiego Teatru "Farsa", który jest podmiotem artystycznym programu "Profilaktyka a Ty". Młodzi aktorzy wystawili spektakl pt. "Wigilia czyli tam, gdzie rodzą się baranki". Liderką wyszkowskiej grupy PaT jest uczennica Zespołu Szkół nr 3 Sylwia Grzegorczyk, nasza absolwentka. Podczas wieczoru zaśpiewano wiele kolęd, wszyscy podzielili się opłatkiem i skosztowali wigilijnych potraw. Atrakcją był występ Zespołu Pieśni i Tańca "Wyszków”. Zaśpiewał on pod kierunkiem p. Cz. Kwiatkowskiego 3. piękne kolędy i pastorałki –„Zapłonęła gwiazda”, „Bóg się rodzi” i „W Betlejem”. Kolędę „Gdy gwiazdka” zaśpiewali też wspólnie członkowie naszego PaTPORTU. Nie zabrakło „Wygłupiaczka” i „Belgijki”.