Przyjaciele Pluszowego Misia

24 listopada 2017 r. uczniowie klas O – III zostali oficjalnymi przyjaciółmi pluszowych misiów. Panie : A.Kowalska , J. Piątkowska, J. Karaśkiewicz, E. Szymańska i P. Kuczyńska ze swoimi klasami przygotowały mnóstwo atrakcji na zabawy z misiem z okazji jego dnia.  Było malowanie misiów, konkursy o misiach, taniec misia i degustacja przysmaku misiów – miodu. Każda klasa ubrana w żółte, czerwone , zielone lub niebieskie stroje, z ulubionym misiem w ręce włączyła się do wspólnej zabawy.

Klasa „0” zdobiła ubrankami sylwetki misiów, robiła plakaty misia, odgadywała muzykę z wieczorynek, pompowała balony i oczywiście degustowała przysmak misiów. Żeby zostać przyjacielem misia i dobrze się bawić, trzeba było poznać historię pluszowego przyjaciela, a ta sięga 1902 roku i związana jest z prezydentem USA Rooseveltem. Dzieci z klasy „0 i I chętnie rozwiązywały zagadki o misiach, miodzie i leśnych zwierzętach. Wybrały największego, najmniejszego, najbardziej puchatego i najbardziej kolorowego misia. Klasa III nie tylko zatańczyła  do piosenki „Gummy Bear", ale tez zaprosiła do wspólnej zabawy inne dzieci.

A na zakończenie misiowe zdjęcie, miodzik i cukierki z pszczółką. Pychota. Niektórzy już nie mogą się doczekać kolejnego misiowego święta.