W wytwórni bombek i nie tylko...

Uczniowie szkoły podstawowej postanowili zgłębić tajemnicę produkcji choinkowych bombek i w tym celu odwiedzili w Wołominie ich wytwórnię. Sami też mogli je przyozdobić. Przy okazji młodsi odwiedzili salę zabaw, a starsi zwiedzili Stadion Narodowy.

Klasy 0 – II pod opieką swoich pań: A. Kowalskiej, E. Szymańskiej i P. Kuczyńskiej wyjechali do Wołomina 21 listopada 2017 r. Dzieci przyjrzały się z zaciekawieniem etapom powstawania bombek – nadmuchiwanie szkła, srebrzenie, malowanie, dekorowanie i pakowanie. Potem same ozdabiały bombki farbami akrylowymi i brokatem. Swoje dzieła oczywiście zabrały do domu. Mogły też kupić gotowe bombki w przyfabrycznym sklepie. Po tej mozolnej, ale jakże przyjemnej pracy czekała ich wizyta w sali zabaw.

Uczniowie z klasy III i IV fabrykę bombek odwiedzili 23 listopada. Też poznały proces produkcji, a potem według swojego pomysłu zdobiły otrzymane bombki. Pomysłów im nie brakowało i były bardzo zadowolone ze swojej pracy. Zakupili też dla najbliższych gotowe bombki w sklepie. Następnym etapem wycieczki był Stadion Narodowy.  Ten szczególnie spodobał się chłopcom. Zobaczyli szatnię, sale odnowy, widownie i mogli zakupić pamiątki. Przewodnik przekazał im wiele ciekawostek związanych ze stadionem. Po tych wrażeniach bardzo zadowoleni powrócili do Leszczydołu – Nowin.

Wyjazd zorganizowały panie: J. Piątkowska, E. Stokarska i P. Kuczyńska.