Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka

Pierwszaki ze wszystkich szkół Gminy Wyszków zgromadziły się 9 listopada w hali WOSiR na szczególnej uroczystości. Wśród nich uczniowie z naszej szkoły z wychowawczynią Elżbietą Szymańską i p. dyr. Krzysztofem Ochmańskim. Byli też rodzice i dziadkowie. Z uczniami spotkały się władze Gminy Wyszków. Każde dziecko otrzymało upominek, zobaczyło cenne eksponaty i dowiedziało się wielu ciekawych informacji. Nasi uczniowie oficjalnie stali się członkami gminnej rodziny liczącej 443 osoby.

Władze przygotowały dla dzieci szereg niespodzianek dotyczących ich Małej Ojczyzny. Poznali wyszkowskie symbole – herb, flagę, dowiedzieli się, kto jest burmistrzem Gminy Wyszków. Kolorowali makiety prezentujące historyczne  miejsca - symbole Wyszkowa, m.in. kościół św. Idziego i Obelisk Wazów. Każde dziecko otrzymało upominek od Gminy Wyszków - kolorowankę i kredki. Najfajniejszą pamiątką będzie zapewne Legitymacja Wyszkowskiego Pierwszaka, wręczona przez władze samorządowe. Burmistrz Grzegorz Nowosielski pokazał dzieciom insygnia władzy miejskiej w Wyszkowie - sztandar gminy, łańcuch włodarza. Wyświetlany był także teledysk promują miasto. Historia Wyszkowa stała się dzieciom bardziej bliska, poznały związane z miastem postacie. Przechadzali się: Ferdynand Waza, ks. Wiktor Mieczkowski, Wyszko czy Kurpianka z Kurpi Białych. Na nudę czasu nie było, a wrażeń moc.