ŚLUBOWANIE: Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin przyjęci do wielkiej szkolnej rodziny.

27 X 2017 r. był dniem szczególnym dla uczniów klasy I. Oficjalnie zostali pasowani, złożyli ślubowanie i zostali pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Świadkami tego wydarzenia był dyr. szkoły p. Krzysztof Ochmański, nauczyciele, rodzice i uczniowie oraz zaproszeni goście. Oczywiście bohaterami uroczystości byli uczniowie klasy I. Były wiersze, piosenki, życzenia, słowa wsparcia od starszych kolegów oraz mnóstwo prezentów. A na zakończenie słodki poczęstunek.

Przed państwem najwspanialsza w szkole klasa, klasa I – tymi słowami bohaterów spotkania powitał p. dyrektor i przekazał im pełne optymizmu słowa dotyczące ich przyszłej uczniowskiej drogi. Uroczystość przygotowała i prowadziła wychowawczyni klasy I p. Elżbieta Szymańska. Pod jej kierunkiem uczniowie przygotowali piękną część artystyczną. Każdy z uczniów przedstawił się w formie rymowanki, były wiersze i piosenki ale przede wszystkim dzieci musiały zdać egzamin z gotowości do podjęcia nauki w szkole. Trzeba przyznać, że zdali go celująco. W nagrodę p. dyrektor pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole – Nowinach. Pasowanie poprzedziło ślubowanie na sztandar szkoły podstawowej. Na pamiątkę aktu pasowania każdy uczeń otrzymał dyplom i medal. Z niezwykłą powagą nowo mianowani uczniowie przyjmowali życzenia od wychowawczyni, dyrektora, rodziców i starszych kolegów. Miłym akcentem były upominki od rady rodziców, p. dyrektora, przedstawicieli samorządu uczniowskiego i  starszych klas oraz rady i zapewnienia, że zawsze mogą liczyć na wsparcie nauczycieli i kolegów.  A na zakończenie słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.