Wyjazd klas IV - VI do Hutnika i Biblioteki

28 września uczniowie klas IV – VI odwiedzili kino studyjne w DK „Hutnik” oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Wyszkowie Wyjazd zorganizowały panie: Teresa Przygoda, Anna Skawska i Elżbieta Stokarska.

W kinie uczniowie obejrzeli przygodowy film „Tarapaty”. Wspólnie z bohaterką Julką przeżywali jej niecodzienne kłopoty, pokonywali nieufność i szukali przyjaźni. Ciekawy scenariusz, wartka akcja wciągnęły uczniów i zachęciły do oglądania. W bibliotece czekał na nich p. Mirek – regionalista i p. Sylwia. Uczniowie odwiedzili dział regionalny związany z ziemią wyszkowską, dowiedzieli  się o domowej bibliotece p. Janiny Jellaczyc, obejrzeli poświęcone jej pamiątki i tablicę. Mieli też okazję zobaczyć ponad 100. letnią książkę z prywatnych zbiorów p. Janiny. Pani Sylwia oprowadziła uczniów po wystawie poświęconej  C.K.Norwidowi  i opowiedziała ciekawe fakty z życia tego wielkiego poety urodzonego w miejscowości Głuchy koło Wyszkowa.