Bezpieczeństwo przede wszystkim!

22 września 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z policjantkami Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Tematem była „Bezpieczna droga do szkoły. Policjantki Wioleta Szymanik i Marta Gerlicka  przypomniały uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zwróciły uwagę na niewłaściwe zachowanie i wynikające z niego przykre konsekwencje.  Inicjatorem spotkania był p. dyr. Krzysztof Ochmański i p. pedagog Iwona Ochmańska.

Na spotkaniu poruszane były też inne ważne sprawy: bezpieczeństwo w sieci, zagrożenia ze strony bezpańskich zwierząt (których w naszej wiosce nie brakuje), problem samookaleczania,  korzystania ze ścieżek rowerowych, odblaski dla pieszych i rowerzystów, korzystanie z pasów w samochodzie. Młodszym panie przypomniały numery alarmowe:

112 – uniwersalny numer stosowany w sytuacjach zagrożenia życia,

999 – pogotowie,

998 – straż pożarna

997 – policja

Uczniowie zadawali mnóstwo pytań i chętnie informowali o niewłaściwych zachowaniach swoich bliskich. Starsi obejrzeli kilka filmów ( „Całe życie stanęło na głowie”, „Za niebieskimi drzwiami”, „Użyj wyobraźni”) pokazujących niewłaściwe zachowanie i ostrzegających przed tragicznymi skutkami braku wyobraźni. Spotkanie było bardzo potrzebne i na pewno zostanie w pamięci.