Kolejna akcja szkolnego Wolontariatu

Koło Wolontariatu działające w naszej szkole pod opieką p. Iwony Ochmańskiej podjęło kolejne wyzwane. Tym razem 10 IX 2017 r. zorganizowało i przeprowadziło loterię fantową podczas odpustu i festynu parafialnego.

W akcję zaangażowali się wszyscy wolontariusze z koła działającego przy szkole. Łącznie kilkadziesiąt osób. Z wielkim zaangażowaniem zbierali fanty wśród mieszkańców Leszczydołu Nowin. Niektórzy nowinianie wsparli akcję pieniędzmi. Uczniowie pod okiem swojego opiekuna przygotowali loterię i za 5 zł . można było wygrać  nagrody. Najbardziej oczekiwane były te główne. Było ich 5. Nagrodą główną był robot kuchenny. Poza  nim  można było wygrać  żelazko, czajnik, pościel i suszarkę do włosów. Losy rozeszły się błyskawicznie, a zebrane pieniądze zasiliły konto przeznaczone na relikwie Jana Pawła II.   Już w  tamtym roku wolontariusze zebrali 1. 450 zł. W tym konto zostało powiększone o kwotę  1250zł. Relikwie naszego Patrona zostaną sprowadzone przez proboszcza ks. Jana Soliwodę i uroczyście umieszczone w parafialnym  kościele. Będzie to wspaniały dar od naszych uczniów na 40. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II i 20. nadania naszej szkole im. Jana Pawła II.