Udział w Akcji "Sprzątanie Świata"

Uczniowie  ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką swoich nauczycieli po raz kolejny przyłączyli się do Akcji Sprzątanie świata”. Sprzątaliśmy ulice w Leszczydole Nowinach i  miejsca, które są najbardziej zaśmiecone.

Wyposażeni w rękawice i worki z zapałem zabraliśmy się za odśmiecanie naszej miejscowości. Każda klasa miała przydzielony teren. Wszystkim zależy na tym, by nasza wioska  była czysta i ładna. Dlatego i młodsi, i starsi wykonali zadanie solidnie. Mamy nadzieję, że wszyscy mieszkańcy będą dbali o swoją miejscowość, i być może generalne sprzątanie już nie będzie potrzebne.

Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska . W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. A nasi uczniowie w takich akcjach chętnie uczestniczą.