Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach

Tel: (29) 679-14-66

Nasz PaTPORT uczy innych

24. 05 2017 r. 18 uczniów, członków PaTPORTU  z naszego gimnazjum, wraz z opiekunem - pedagogiem Iwoną Ochmańską gościło w Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 uczniów, nauczyciele i psycholog szkolny.  PaTPORT pokazał swoje dotychczasowe działania i zachęcał do utworzenia podobnego PaTPORTU w gimnazjum na Polonezie. Tym razem wystąpił w roli instruktora. Został wyróżniony i do tej roli wytypowany podczas spotkania opiekunów i kapitanów powiatowych PaTPORTÓW z koordynatorem PaT w Gminie Wyszków i specjalistą do spraw profilaktyki.

Społeczność Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie chce utworzyć swój PaTPORT. W roli instruktora wystąpiła nasza grupa. Członkowie PaTPORTU z kapitanem Anną Iwańską zapoznali uczniów z istotą i zakresem działań PaTPORTU. Istotną rolę odgrywają warsztaty, które organizują różne PaTPORTY. Uczniowie podczas nich mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań.  Odbywają się liczne wyjazdy, spotkania integracyjne organizowane zarówno na terenie naszego powiatu, jak i na terenie całego kraju. Uczniowie gimnazjów mogą ciekawie spędzać wolny czas, integrować się, pokazywać talenty i promować działalność swojego PaTPORTU. Tak jest właśnie z grupą z Leszczydołu Nowin, która aktywnie włącza się w działalność programu i promuje życie bez uzależnień. A o swojej dotychczasowej działalności opowiedziała w  specjalnie przygotowanej na to spotkanie prezentacji. Na poparcie swych słów uczniowie zaprosili kolegów do wspólnych  PaTOWSKICH tańców i zaśpiewania hymnu „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”. Wszyscy świetnie się bawili.