Dzień Dziecka z PaT-em

1 czerwca 2017r. 30. osobowa grupa gimnazjalistów reprezentujących nasz PaTPORT, z kapitanem Anną Iwańską i opiekunem p. pedagog Iwoną Ochmańską wyjechała na Wyszkowski Dzień Profilaktyki. Obecny był też p. dyr. Krzysztof Ochmański. W niezwykle bogatym programie duży udział miał  PaTPORT z Leszczydołu Nowin. Aktywnie włączył się w obchody tego wydarzenia. Nasi uczniowie tańczyli, śpiewali wciągając do wspólnej zabawy swoich kolegów z innych szkół.

1 czerwca w całym kraju odbyła się akcja pod nazwą Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Jest to inicjatywa społeczności programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Akcja ma na celu promowanie mody na życie wolne od uzależnień. Symbolem tego jest Zryw Wolnych Serc, czyli gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund, jednocześnie przez wszystkich uczestników akcji w całym kraju o wyznaczonej godzinie.

PATOSFERA- w której oprócz uczniów i nauczycieli uczestniczyły władze gminy, przedstawiciele oświaty i policji -   rozpoczęła się o godzinie 10.00 przemarszem uczestników na halę WOSiR, a zakończyła o 14.00 zrywem wolnych serc. Młodzież, jak na każdej imprezie PaT, odśpiewała hymn programu  „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”.  PaTPORT z  Leszczydołu Nowin jako jedyny ze szkół  wystąpił z programem artystycznym. Członkowie jego śpiewali piosenki – „Antynarkotykowa” i „Na pewno” zespołu Tabb & Sound’N’Grace,  pokazywali PaTOWSKIE tańce – „Wygłupiaczek,”, „Belgijka”, „Ari Ari, Asi Asi”. Tym, którzy nie znali kroków, z pomocą przyszedł oczywiście PaPORT z Leszczydołu-Nowin. Uczniowie z naszej szkoły bezbłędnie pokazali rówieśnikom układy, wciągając wszystkich do wspólnej zabawy.

Wszystkie PaTPORTY otrzymały od władz Gminy Wyszków pamiątkowe puchary.

Ważnym punktem było przekazanie funkcji lidera Programu PaT w Wyszkowie. Dotychczasowy lider, Karol Pych, oddał swoją funkcję  naszej uczennicy Sylwii Grzegorczyk.