Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach

Tel: (29) 679-14-66

VII Wyszkowski Dzień Nauki - a my na nim

Trzy  grupy projektowe z klasy II gimnazjum reprezentowały naszą szkołę 13 czerwca na VII Wyszkowskim Dniu Nauki w Wyszkowie. Uczniowie  udawadniali w swoich projektach, że antyk jest ciągle żywy, że matematyka ma wiele wspólnego z malarstwem, a na skuteczną naukę języka angielskiego można znaleźć wiele ciekawych sposobów. Pomysły swoich starszych kolegów miała okazję obejrzeć klasa I, która przyjechała na  Dzień Nauki pod opieką p. Szymona Strychalskiego i p. Magdaleny  Jasiniak. Prezentacje projektów z dużym zainteresowaniem obejrzał  p. dyr. Krzysztof Ochmański.

Prezentacja projektów miała miejsce w Szkole  Wyższej  im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie.  Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało : "Ekologicznie znaczy logicznie". Prezentowano  najlepsze  projekty  edukacyjne realizowane  przez szkoły.  Impreza promowała też  aktywność i pomysłowość uczniów. Nasi uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i zaangażowaniem prezentując swoje projekty. Przygotowali prezentacje, konkursy, degustację zdrowych, naturalnych potraw śródziemnomorskich, wystawę ciekawych zdjęć i eksponatów oraz zestaw pomysłowych zabaw z językiem angielskim.  Uczniowie z projektu p. T. Przygody przebrali się nawet w stroje cywilizacji starożytnych uszyte  z białych naturalnych materiałów.

Oto nasze projekty:

1. „Co ma wspólnego matematyka z malarstwem. Twórczość Pablo Picasso”.

Aleksandra Boroń, Szymon Soliwoda, Klaudiusz Olender, Dominika Świderek, Jakub Dawidczyk, opiekun – p. Adriana Rozenek

1. „ Co nam zostało z tamtych lat? Antyk ciągle żywy”.

Wioleta Jeż, Weronika Grzegorczyk, Izabela Wicińska, Kinga Kowalska, Klaudia Godleś, Daniel Mróz, opiekun – p. Teresa Przygoda

1. „Bogactwo języka angielskiego – jak łatwo i miło uczyć się nowych słów!”

Dawid Szymański, Mikołaj Tomczyk, Marta Zalewska, Angelika Badowska, Martyna Dzik, opiekun - .p. Anna Skawska