Matematyczni Mistrzowie w Leszczydole Nowinach

W VIII Gminnym Konkursie Matematycznym „ Liczę na szóstkę z plusem”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Leszczydole Nowinach, wzięło udział 6 szkół z Gminy Wyszków. 11 najlepszych matematyków z klas IV walczyło o miano Mistrza Matematyki. Organizatorkami konkursu były Anna Suchta i Adriana Rozenek. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych i pogłębianie wiedzy z tej dziedziny, jakże ważnej w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie. Uczniowie reprezentowali szkoły z  Leszczydołu  Nowin, Lucynowa, Leszczydołu Starego, Szkoły Podstawowej nr 1 i  5 w Wyszkowie i Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym.

Uczestnicy mieli za zadanie w ciągu 75 minut rozwiązać 25 zadań zamkniętych.

Po wnikliwej ocenie komisja wyłoniona spośród opiekunów uczniów stwierdziła, że zwycięzcami VIII edycji Konkursu Matematycznego zostali: Aleksander Buźniak ze szkoły w Leszczydole Starym  – I miejsce, Iga Lalak ze szkoły nr 5 w Wyszkowie – II miejsce i Joanna Abramczyk ze szkoły w Leszczydole Starym – III miejsce.

Globus, puzzle przestrzenne, szachy i zastawy geometryczne powędrowały do rąk zwycięzców. Nagrody wręczał dyrektor Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach Krzysztof Ochmański. Pozostali uczestnicy też zostali obdarowani upominkami w postaci teczek i przyborów szkolnych. Dyrektor wraz z Burmistrzem Wyszkowa byli fundatorami  tych nagród. Organizatorki gratulują zwycięzcom i życzą im dalszych matematycznych sukcesów.

Więcej zdjęć na naszej stronie w serwisie Facebook