Poszukiwanie dobrego źródła energii

Po raz kolejny w tym roku - 25 maja 2017 - odbyło się w naszej szkole spotkanie z dietetykiem. Tym razem uczestniczyli w nim uczniowie klas I – VI ze szkoły podstawowej. Tematem były słodycze, a dzieci razem z panią dietetyk poszukiwały dobrych źródeł energii. Organizatorką spotkania była pedagog Iwona Ochmańska.

Spotkania w naszej szkole odbyły się w ramach projektu „Start po zdrowie” realizowanego przez firmę Adam - Pol z Wyszkowa. Związane są z piciem mleka przez uczniów.  Takie spotkania przewidziane są raz w semestrze i  przeprowadzane dla uczniów szkoły podstawowej. Spotkanie majowe dotyczyło słodyczy – ich wpływu na zdrowie. Dzieci dowiedziały się, jaki jest skład słodyczy, ile one zawierają cukru i jaki on ma wpływ na rozwój chorób cywilizacyjnych.  Poznały  zdrowe  zamienniki cukru i  produkty, które mogą słodycze z powodzeniem zastąpić. Jak stwierdziła p. dietetyk,  najważniejszy jest umiar i zdrowy rozsądek.

Więcej zdjęć na naszej stronie w serwisie Facebook