Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach

Tel: (29) 679-14-66

Uczciliśmy Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja

„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna…..”

Maj obfituje w liczne rocznice historyczne. Pamiętamy o nich. W szczególny sposób jednak uczciliśmy Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja. Klasa V pod kierunkiem nauczyciela historii p. Teresy Przygody i opiekunki szkolnego chóru p. Jolanty Piątkowskiej przygotowała uroczysty apel poświęcony tym doniosłym wydarzeniom. Gościnnie wystąpiła klasa IV eksponując symbole i barwy narodowe.

Dawid Rozenek i Łukasz Badowski starali się przekazać uczniom jak najwięcej wiadomości o Konstytucji 3 Maja i o naszej fladze. Przekaz uzupełniały wiersze w wykonaniu Amelii Piecychna, Moniki Zalewskiej, Tytusa Ćwieka i Dagmary Piechoty oraz piosenki w wykonaniu chóru i zespołu gitar. Hasłem przewodnim były słowa towarzyszące naszej walce o wolność – Bóg, Honor, Ojczyzna. Ci, którzy uważnie słuchali apelu zdobyli  słodkie nagrody. Trafiły do 5 szczęśliwców, chociaż chętnych do odpowiedzi było o wiele więcej.

Więcej zdjęć na naszej stronie w serwisie Faceebook